Přebory ČOS (České Obce Sokolské)

Přebory ČOS 9.4.2016

Dobříšští florbalisté získali 3. místo v Přeboru ČOS

V brzkých ranních hodinách dne 9. 4. 2016 jsme vyrazili s florbalovým týmem minižáků na Přebor ČOS (Česká obec sokolská), který se konal v Tyršově domě v Praze. Kluci ročník 2006 -2008 se na tento Přebor kvalifikovali výhrami na všech turnajích Regionální florbalové ligy. Celkem se Přeboru zúčastnilo 8 týmu z celé České republiky.

Rozlosování týmů proběhlo v týdnu před sobotním turnajem, a tak už před odjezdem jsme věděli, jací soupeři nás čekají. Všichni jsme byli nervózní, jak do turnaje naskočíme.

Pečky – náš první soupeř, nám vstup do turnaje ulehčil a vyhráli jsme 5 : 2. Zato další soupeři nebyli nikterak lehcí. S Velimí jsme prohráli 2 : 5 a s Letohradem po velkém boji a 1 vlastním gólu jsme také prohráli 3 : 4.

Do čtvrtfinále jsme naskočili z 3. místa v tabulce a po vynikající týmové hře jsme porazili Křimice 8 : 6 a postoupili do semifinále, kde jsme opět narazili na Letohrad. Historie se opakovala a my zase prohráli 3 : 4 a opět díky vlastnímu gólu. Přesto jsme se snažily tým nabudit na zápas o 3. místo, a to se nám povedlo.

Tento zápas byl velmi dramatický až do posledních okamžiků, kdy jsme na 4 : 3 zvyšovali 2 minuty před koncem a na 5 : 3 dokonce 3 vteřiny před sirénou.

Takže konečný výsledek Dobříš : Náměšť 5 :3.

Poté nastala euforie, která je odměnou za odvedenou práci všech kluků a trenérů. Kluci díky moc a hodně zdaru.

Příští sezonu NAZDAR.

 
 

Turnaj přebor ČOS Praha 7.5.2016, Královské Vinohrady

Starší žáci

5. místo skupina

FOTKY a TÝM ZDE

 

Turnaje sobota 9.4. - výsledky

ČLÁNEK ZDE 

FOTKY ZDE

Mini žáci, Přebory ČOS

3. místo !!!

tým: Vázler Ondřej, Hrubý Jaroslav, Panuška Ondřej, Kořínek Vítek, Kolář Matěj, Ježek Vilda, Vršecký Matěj, Doležal Josef, Burša Josef, Durdík Adam, Jungmann Tomáš, Prusík Michal, Bohm Matouš, Sochor Matyáš, Lachman Jakub
 

Přebor COS, finále

V sobotu 16.5.2015 se vydalo družstvo našich mladších žáků na dlouho očekávaný turnaj – přebor ČOS – finále Čechy.

Finále se letos odehrálo v prostorách haly TJ Sokol Královské Vinohrady. Změna místa konání (dříve Tyršův dům) otevírala možnost, aby se celý turnaj odehrál na hřišti vhodných rozměrů a tudíž s počtem hráčů 4+1. Přípravě jsme věnovali mnoho času, a proto když jsme se těsně před začátkem dozvěděli, že právě bylo odhlasováno zmenšení rozměrů hřiště, dostala naše herní taktika značných změn.

Náš tým čekala skupina se čtyřmi týmy (tedy 3 zápasy), poté čtvrtfinále, potažmo semifinále a souboj o medaile.

První zápas ve skupině jsme sehráli s týmem ze Švihova. Partii jsme sehráli velmi vyrovnanou, a přestože náš brankář (Kuba Selucký) předvedl několik famózních zákroků, na vítězství to bohužel nestačilo. Ovšem z tohoto nezdaru jsme se velmi rychle oklepali a v dalších dvou zápasech soupeři podlehli naší útočné síle a poměrně bez velkého odporu jsme je zdolali (Valeč 6:1 a Letohrad 10:1).

Nyní před námi stál čtvrtfinálový soupeř – Velim. Výbornou střeleckou formu jsme si přenesli také do tohoto zápasu a i díky neprostupné obraně jsme se radovali z vítězství 10:0.

V semifinálovém klání, kam proti nám postoupil soupeř z Náměště nad Oslavou, oba týmy předvedli parádní zápas. Skóre se přelévalo ze strany na stranu, hra byla velmi svižná, ovšem v koncovce zápasu byli šťastnější hráči z Náměště. Po urputném boji nás zdolali 5:4.

Víme jak je těžké namotivovat některé hráče do souboje o třetí místo, to ovšem nebyl problém u těchto mladých florbalistů. Ti moc dobře věděli co chtějí, byla to medaile!..a podle toho také vypadal souboj o bronzovou pozici. Hráči z Benátek nad Jizerou místy netušili kde jim hlava stojí, až takový florbal naši hráči předváděli. Výsledek 11:3 vypovídá za vše.

Oddíl Sokol Dobříš tedy nakonec skončil na úžasném 3.místě!

Můžeme tedy říci, že několikaměsíční příprava na tento turnaj se vyplatila. Všem hráčům bychom chtěli za předváděné výkony a za jejich nasazení poděkovat! Jen tak dále...

Soupiska:

Selucký Jakub - brankář

Novotný Jan 9 gólů

Panuška Vojtěch 7 gólů

Hadamovský Jiří C 6 gólů

Pjaták Jakub 2 g

Skála Vojtěch 2 g

Cinkl Filip 2 g

Štainer Max 5 g

Kalbáč Matyáš 3 g

Žák Matěj 4 g

Jechort Tomáš 1 g

Vopička Adam 1 g

Černý Jakub 2 g

Kolář David

Pavlis Lukáš

 

skupina: D x Švihov 3:5, D x Valeč 6:1, D x Letohrad 10:1

čtvrfinále :D x Velim 10:0

semifinále: D x Náměšť nad Oslavou 4:5

o třetí: D x Benátky nad Jizerou 11:3

 

Trenéří: Ciboch Michal, Paul Vojtěch